Bugün - 25 Eylül 2018 SalıKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   32°°C
 
Trafik kazası: 6 yaralıKırıkkale'de meydana gelen trafik kazasında 6 kişi yaralandı. PARK HALİNDE..
Kırıkkalespor’dan ‘Küfüre Hayır’ kampanyası Kırıkkale Büyük Anadoluspor sezonun başlamasına kısa bir sür..
Milletvekili Kırcalı, Sağlıklı Yaşam Evi'ni ziyaret etti

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılan "Hayat Boşluk Kabul Etmez" projesinin yürütüldüğü Sağlıklı Yaşam Evi'ni ziyaret etti.

Güncel Haberi - 27 Ekim 2017 Cuma

(15:16)

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılan "Hayat Boşluk Kabul Etmez" projesinin yürütüldüğü Sağlıklı Yaşam Evi'ni ziyaret etti.

Milletvekili Kırcalı, Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz ile de görüştü. İl Sağlık Müdürü Feramiş Ender Güngüneş'i de ziyaret eden Kırcalı, kentte uyuşturucu ile mücadele kapsamında 2014 yılından itibaren devam eden "Hayat Boşluk Kabul Etmez" projesiyle ilgili bilgilendirildi. Kırcalı, ziyaretler ve görüşmeler sonrasında AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte başlatılan projenin Türkiye geneline uygulanabilecek bir çalışma olduğunu belirtti.

Yurt genelinde uyuşturucuyla mücadelenin büyük önem taşıdığına değinen Kırcalı, şöyle konuştu: "Bilindiği gibi uyuşturucuyla ilgili 2014 yılında Başbakanlık Genelgesi yayımlandı. Bu genelge kapsamında uyuşturucuyla mücadele yüksek kurulumuzu oluşturduk. Adalet Bakanı, Çevre ve Şehircilik Bakanı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, Gençlik ve Spor Bakanı, Gümrük ve Ticaret Bakanı ile Sağlık Bakanı'ndan oluşan bir kurul. Bu kurulla birlikte Türkiye'de yapılacak olan mücadelenin ne kadar önemli olduğu genel boyutunu da gösterme açısından çok önemli. Kırıkkale'de bu konuda çok güzel bir çalışma başlatılmış durumda. Buradaki arkadaşlarımızı görüyoruz hepsi pırıl pırıl. Onlar yaşamış oldukları zorlukları ve yaşamış oldukları kötülükleri bizimle paylaştılar ve şu anda hepsinin iradesi bundan kurtulma yönünde. Çoğu da kurtulmuş durumdalar. Kırıkkale'de yapılmış olan bu çalışmanın diğer illere örnek olmasını temenni ediyoruz. Zaten onun için buradayız. Buradaki uygulanan bu çalışmayı yerinde görmek için bir ziyaret gerçekleştirdik." 

Güngüneş ise 2014 yılından bu yana 985 aile ve bireyle görüşüldüğünü, 507'sinin yatarak, 368 gencin ise ayaktan tedavi olmaya ikna ettiklerini belirterek müdürlük binasında hizmete giren madde bağımlısı gençlerin tedavilerine katkı sağlayacak "Sağlıklı Yaşam Evi" oluşturduklarını söyledi.

 


Okunma 385

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Vatandaşların talepleri alındı
Vali Haktankaçmaz’dan Kılıçlar Köyüne ziyaret
İYİ şeyler İYİ Partiyle yapılacak
Vali Haktankaçmaz, Başarılı Öğrencileri Kabul Etti
Öğretmene yapılan her kötülük geleceğimizin erozyonudur
Bu dükkandaki her şey şehit çocuklarına ücretsiz
Çat kapı ziyaretleri başladı
Bizi vatan haini gibi görüyorlardı

Diğer Haberler

24 Saat Hizmetinizdeyim
Vuralhan Grup’tan gençliğe destek
Yenal ailesinin acı günü
Türk Eğitim-Senli hanımlar kahvaltıda buluştu
En iyi hizmet için çalışacağız
Balışeyh şehir görünümüne kavuşuyor
Tayini çıkan kaymakamlara veda yemeği
Kܒde mekan envanter sınıflandırma toplantısı
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Dikkat! Düğünde Polis var

09.07.2018 09:55:50

Türkiye’de silahın merkezi olan, kimileri tarafın..


Kahraman Keskinliler Günü19 Eylül 1919 tarihinde Cumhuriyet karşıtı Muhittin Paşa’yı ele ..
En Çok Okunanlar
Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. CHP'de sürpriz isimler 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,14Yazılım - Web Aksiyon