Bugün - 26 Mayıs 2018 CumartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   26°°C
 
İşte Ak Parti'nin sıralaması AK Parti 24 Haziran seçimi milletvekili listesi belli oldu. Cumhurba..
Saran’dan spora ve sporcuya büyük destek

Saran Group’un gençlere sporu sevdirmek misyonu ile Anadolu’nun dört bir yanına inşa ettirdiği spor salonlarının 17’cisini Kırıkkale’de Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde hizmete açtı.

Eğitim Haberi - 18 Ekim 2017 Çarşamba

(16:03)

Saran Group’un gençlere sporu sevdirmek misyonu ile Anadolu’nun dört bir yanına inşa ettirdiği spor salonlarının 17’cisini Kırıkkale’de Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde hizmete açtı.

Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu açıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün adını taşıyan spor salonunun açılışı için tören düzenlendi. Tören öncesinde öğrencilere yüzlerce Fenerbahçe forması, Atatürk baskılı tişörtler ve Türk bayrakları dağıtıldı. Sadettin Saran tören alanına gelişinde çiçeklerle karşılandı. Açılış törenine Vali M. İlker Haktankaçmaz, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, iş adamları, protokolün önde gelen isimleri, davetliler ve öğrenciler katıldı.

Bu eseri kazandırdığınız için teşekkür ediyorum

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış töreninde halk oyunları gösterileri sunuldu. Bunun akabinde de protokol konuşmalarına geçildi. Okul Müdürü Şevket Yurduseven yaptığı teşekkür konuşmasında şunları söyledi: “Spor salonunun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 700 öğrenci, 60öğretmen ve 10 personelle sağlık hizmeti alanında eğitim veren okulumuz da şuanda 200 öğrencimiz staj yapmakta, 500’ü de burada. Ben öğrencilerim adına Sadettin Beye yapmış olduğu spor salonundan dolayı çok teşekkür ediyorum. Kırıkkalemize bu eseri kazandırdığınız için teşekkür ediyorum.”

İlimize katkıları son derece övgüye değer

Sadettin Saran tarafından özellikle eğitim alanında yapılan yatırımların övgüye değer olduğunu belirten Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, “Bir ülke için olmazsa olmazların başında eğitim gelir. Ülkemizin yarınlara daha güvenli bakabilmesi için eğitim alanında elinden gelen her fedakarlığı yapmaktadır. Halen ilimizde devlet tarafından plana alınan, başlatılan ve inşaatı devam eden toplam 13 eğitim yatırım 57 milyon Türk lirası tutmaktadır. Devletimizin büyük fedakarlıkları vatandaşımıza katkı sağlarken yeterli görülmediği yerlerde vatandaşlarımızın katkıları devreye giriyor. Bu konu da Sayın Sadettin Saran Beye çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten ilimize katkıları son derece övgüye değerdir. Bugüne kadar ilimize kazandırdığı 1 anaokulu, 1 ilkokul, 1 ortaokul, 1 lise ve bununla birlikte 3 spor salonu olmak üzere 32 derslik 3 salon ile çok önemli bir katkı da bulunmuş oluyor. Katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz.”dedi.

Hemşerimizle gurur duyuyoruz

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ise Sadettin Saran’ın küçümsenemeyecek yatırımlara imza attığını belirterek, “Sadettin Beyin yapmış olduğu hizmetlerden bahsedildi. Birer hemşerisi olarak gururlandık. Şehrimize yapmış olduğu yatırımlardan dolayı fevkalade memnunuz. Gerçi tüm Türkiye’ye yaptı ama Kırıkkale’ye de hiçte küçümsenmeyecek ciddi bir katkı sağladı. Bu tür katkı sağlayanlara, şehrin belediye başkanı meclisten fahri bir hemşerilik beratı verir ama biz Sadettin Bey için öyle bir şey yapmayacağız. Çünkü zaten o bizim hemşerimiz. Her platformda da bunu dile getiriyor. Kırıkkaleli olduğu ile gurur duyduğunu dile getiriyor. Biz de şehir olarak hemşerimize yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz.”ifadelerinde bulundu.

Başarılı sporcular,  iyi insanlar çıkartalım

Hayatındaki her şeyi spora borçlu olduğunu ifade eden Sadettin Saran, gençlerin daha iyisini yapabileceğini söyledi. Zamanı boşa harcamanın toplumları daima geriye götürdüğüne dikkat çeken Saran şunları söyledi: “Yine büyük bir heyecan, büyük bir gurur yaşıyoruz. Tam 17 yıl önce 2000 yılında Hakkari Çukurca’da ilk salonumuzu açtık. Aradan geçen 17 yılsonunda 17’nci salonumuzu burada memleketim Kırıkkale’de açıyoruz. Sevgili gençler şimdi özellikle sizlere seslenmek istiyorum. Ben Kırıkkaleliyim bu topraklardan çıktım, sizlerden biriyim. Babam devlet memuruydu. Spor bursuyla okudum ve daha sonra şirketimi kurarak bugünlere geldik. Size tüm kalbimle şu mesajı vermek istiyorum. Ben yapabildim sizlerde de yapabilirsiniz. Hatta daha iyisini yapabilirsiniz. Memleketinize faydalı gençler olun, her şeyi devletten beklemeyin, kendiniz yapın. Kitap okuyun, araştırın, öğrenin,  spor yapın. İlle de şampiyon olmanıza gerek yok. Ama mutlaka spor yapın. Özellikle kız çocuklarımıza sesleniyorum. Kızlarımız salon sporlarında erkeklerden daha başarılı oluyor. Sizde gösterin kendiniz. Boş oturmak zamanı boşa harcamak toplumları geriye götürür. Spor yapmak sizi her zaman geliştirir. Ben hayatımdaki hemen hemen her şeyi spora ve sporcu olmama borçluyum. Halen günde 2 saat spor yapıyorum. Sevgili genç kardeşlerim; Büyük Atatürk’ün de söylediği gibi Türk gençliği sağlıklı yetişir, spor yaparsa; ulusumuzun geleceği güvence altındadır. Bu salonu en güzel şekilde kullanacağınızdan eminim. Kırıkkale’den milli sporcular, başarılı sporcular çıkartalım. En önemlisi iyi insan çıkartalım. Sizlere güveniyorum.”

Ata topraklarını unutmadı

Sadettin Saran’ın ata topraklarını asla unutmadığını belirterek yatırımlarından dolayı teşekkür eden Vali M. İlker Haktankaçmaz, “Kırıkkale’de göreve başladıktan sonra Saran Group tarafından yaptırılan ikinci tesisin açılışı bu. Bir önceki Sulakyurt’taydı. Saran Group’un Kırıkkale’deki yaptırdığı sadece bu iki tesis değil. Okullar da var. Bir Kırıkkaleli olarak Kırıkkaleli olmaktan gurur duyan bir Türk evladı olarak 17’nci tesisi Kırıkkale’de açıyoruz. Buradaki tesisin elbette maddi bir boyutu var ama bir bakımdan da manevi boyutu var. Allah bu imkanı kendisine nasip etti. Babasının daha önce ‘Ata topraklarını unutmayacak’ şeklinde bir nasihati olmuştu. Sadettin Bey de bugüne kadar ki çalışmalarıyla bunu fazlasıyla yerine getirdi. Kırıkkale bakımından çıtayı çok yükseltti. Bu tür çalışmaların örnek olması bakımından devam etmesini temenni ediyoruz. İnşallah bu spor salonunda çıkacak sporcular madalyalar alarak Türk Bayrağını en yüksekte dalgalandıracak. Şampiyon sporcular çıkacak. Bu millete faydalı, ahlaklı, sağlıklı nesiller yetişecek. Sadettin Beye ve babası Özbek Beye ata topraklarını unutmadıkları için teşekkür ediyorum.”dedi.

Paket takdim edildi

Konuşmalarından ardından plaket törenine geçildi. Kırıkkale Valiliği ve Belediye tarafından hazırlanan teşekkür plaketleri hayırsever iş adamı Sadettin Saran’a takdim edildi. Programın ilerleyen bölümünde Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nun açılışı gerçekleştirildi. Protokol ile birlikte spor salonu gezen Sadettin Saran, burada basketbol topuyla birkaç atış yaptı. Açılış töreni hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

2000 yılından bu yana on binlerce çocuk konuk edildi

Sosyal sorumluluk projelerinde sporla eğitimi aynı platformda buluşturan Saran Group’un yeni spor salonunda binlerce çocuk spor ile tanışacak, spor yapma imkanı bulacak. Öğrenciler, Kırıkkale Atatürk Spor Salonu’nda basketbol, voleybol ve hentbol gibi salon sporları alanında eğitim alabilecek. Saran Group’un 2000 yılından bugüne kadar başta Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri olmak üzere 16 spor salonunu Doğubeyazıt, Ağrı, Ardahan, Hakkâri, Kırıkkale, Van,  Kahramanmaraş ve Soma gibi illerde ve ilçelerde açmıştı. İç ve dış cepheleri sarı-lacivert renklerde tasarlanan spor salonlarında on binlerce çocuk konuk edilirken, on binlerce çocuğun spor eğitimi almasını sağlayacak çalışmalar da sürdürülüyor. Saran Group, gerçekleştireceği sosyal sorumluluk projeleri ile birlikte çocukları mutlu etmeye önümüzdeki dönemde de devam edecek.


Kaynak / Editör: Mehmet Ali Soyer Okunma 343

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EğitimHaberleri

Köylerde Kentlerde Merkezim Her Yerde
Sosyal bilgiler öğretmen adayları okullarla buluşuyor
Yahşihan'da öğrencilere meslekler tanıtıldı
Okuyan şehir Keskin
Yıldırım’a uluslararası ödül
Özel Masal Anaokulu’ndan Çanakkale etkinliği
Üniversite de KOAH bilgilendirme toplantısı
Liseye geçişte uzlaşı oluşacak

Diğer Haberler

Yerli mühimmatta MKEK damgası
Afgan gençlerin kız kavgası: 1 yaralı
Meslek lisesi öğrencilerinden alkışlanacak davranış
Eğitim felsefesi seminerleri devam ediyor
Üniversiteden atık su arıtma tesisi
Kırıkkale’de kasım ayında 568 konut satıldı
Otizm; nörolojik tabanlı bir bozukluk
Başkent EDAŞ bakım ve onarıma devam ediyor
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç SEÇİM ÇANTADA KEKLİK DEĞİL

25.04.2018 13:27:28

Erken seçim olacak mı? Olmayacak mı? Ne zaman olacak?..


Minik öğrencilerin okuma bayramı Hasan Ali Yücel İlkokulu 1-D sınıfı öğrencileri için 'okum..
En Çok Okunanlar
Emaneti teslim etmekten kaçınmayacağız Herkesin kendi faaliyet gösterdiği alanda çalışarak; bu &u.. 2019 seçimlerine güçlü adaylarla girmeyi planlayan .. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her.. Kızık kazada hayatını kaybetti Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Kırıkkale'ye doğru giden, Kırıkkale ..
Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,19Yazılım - Web Aksiyon