Bugün - 25 Ocak 2021 PazartesiKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Kaplan mazbatasını aldıGeçtiğimiz hafta gerçekleşen 7. Olağan İl Kongresinde Ak Part..
İnandığın yolda yürü Kırıkkale

Ak Parti Kırıkkale il teşkilatının 7.

Siyaset Haberi - 13 Ocak 2021 Çarşamba

(19:28)

Ak Parti Kırıkkale il teşkilatının 7. Olağan il kongresi gerçekleştirildi. Başpınar spor salonunda pandemi kurallarına uyularak yapılan kongreye video konferans yoluyla katılan Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan “İnşallah 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak mecliste ezici bir çoğunluk olarak temsil edilecek, Cumhurbaşkanlığı Seçimini tekrar kazanacağız” diye konuştu.

AK PARTİ  7. OLAĞAN İL KONGRESİ

İlçe kongrelerini bir süre önce tamamlayan Ak Parti Kırıkkale il teşkilatı 7. Olağan il kongresini de gerçekleştirdi. Bir süre önce il başkanlığı görevine atanan İl Başkanı Mustafa Kaplan’ın tek liste halinde yapılan seçimde yeniden il başkanlığına seçilen il kongresinin divan başkanlığını 27. dönem İstanbul Milletvekili Abdullah Güler’in yaptığı kongreye Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları Siyasi ve Hukuki işler Başkanı Hayati Yazıcı, Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, milletvekilleri, belediye başkanları, teşkilat mensupları, delegeler ve davetliler katıldı. Pandemi kurallarına uyularak yapılan genel kurula sayılı davetli katılmasına rağmen spor salonu doldu. Kongrenin açılış konuşmasını İl Başkanı Kaplan yaparken, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’da selamlama konuşması yaptı. 

MİLLETİN GÖNLÜNE GİRMEK İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ

Kongreye Cumhurbaşkanlığı külliyesinden video konferans yoluyla canlı olarak katılan Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan “İl yönetiminde görev alan herkesin, her günümüzü seçim günü gibi görerek çalışacağız. Tarlada izi olmayanın harmada yüzü olmaz gibi yılın her günü milletimizle hem hal olmayanın seçim günü söyleyecek sözü kalmaz.  Milletin gönlüne girmek için gece gündüz çalışmayı kendine yük veya zul gören yanlış yerde yanlış göreve talip demektir. Biz milletin kurduğu bir partiyiz. Gücümüzü de ilhamımızı da milletten alır, imkanlarımızı sadece millet için kullanırız. Milletin gönlüne girmek için gece gündüz çalışmayan, yanlış yerde yanlış göreve talip demektir. Gücümüzü de ilhamımızı da milletten alır, birikimimizi ve imkanlarımızı sadece millete hizmet için kullanırız. İnşallah 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak mecliste ezici bir çoğunluk olarak temsil edilecek, Cumhurbaşkanlığı Seçimini tekrar kazanacağız. Gerek AK Parti gerek MHP gerek BBP olarak Cumhur İttifakı yarınlara yürümektedir, yürüyecektir” ifadesini kullandı.

HER GÜNÜMÜZÜ SEÇİM GÜNÜ GİBİ GÖRECEĞİZ

Erdoğan “Salgın nedeniyle ara verdiğimiz kongrelerimize bugün yeniden başlıyoruz. Hedefimiz Şubat ayının son günlerinde planladığımız İzmir, Ankara ve İstanbul kongreleri ile birlikte bu süreci tamamlamaktır. AK Parti kendini yenileme kabiliyeti en yüksek partidir. Kadın ve gençlik kollarımızla birlikte ülkemizin en geniş tabanlı partisi konumundayız. Salgına rağmen geçen yıl üye sayımızı 1 milyon artırmış olmamız, milletimizin partiye sahip çıktığının göstergesidir. Medya ve sosyal medya mecraları elbette önemlidir. Ancak siyasette asıl belirleyici olan yüz yüzedir. AK Parti bakımından milletimizin her bireyine ulaşmada zorluk yoktur. Türkiye'nin en yaygın teşkilat ağına sahip partisiyiz. Şayet buna rağmen gönlünü kazanmak için ulaşmadığımız, kapısını çalmadığımız tek bir kişi dahi varsa bu bizim eksiğimizdir. En büyük beklentim 2023'e kadar her günümüzü seçim günü gibi görüp çalışmaktır. Yılın her günü milletimizle mâl olmayanın seçim günü diyecek sözü olmaz. Bizi de ne terör örgütlerinin alçaklıkları, ne kuyruk acısıyla üzerimize saldıranların oyunları ne de önümüze konulan tuzaklar yoruyor. Hepsinin de üstesinden geldik, geliriz. Bizi asıl yoran bu ülkenin selameti için omuz omuza hareket etmemiz gerekenlerin sergiledikleri tavırlardır.” sözlerine yer verdi.

 

DOSTLUK VE KARDEŞLİK DAYANIŞMASI

Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan konuşmasında Bugün burada, AK Parti’ye gönül vermiş dostlarımızın önünde ,bütün Kırıkkale’yi kucaklıyor;  heyecanımızı, coşkumuzu ve aşkımızı sizlerle paylaşıyoruz. Keskin’den Delice’ye, Çelebi’den Yahşihan’a, Balışeyh’ten Bahşılı’ya Karakeçili’den Sulakyurt’a, Hacılar dan Çerikliye Şehitler diyarı Kırıkkale’mizin, dört bir yanında bulunan bütün hemşerilerimi, gönülden selamlıyorum.  Bizler Kırıkkale’mizin her köyünden, her mahallesinden, her belde ve ilçesinden hemşerilerimizle, dostluk ve kardeşlik dayanışmasına bağlı, gönül ilişkileri kurmak için bu göreve talip olduk. Bir mum, diğer bir mumu tutuşturduğunda ışığından hiçbir şey kaybetmez. Bizler, sen ben ayrımcılığından sıyrılıp, hep birlikte biz olabilmek için, bu göreve talip olduk. İnanıyorum ki, sevgi dolu gönlümüzde, kardeşliğimizi tesis ettiğimiz Kırıkkale’mizde, hiçbir art niyetli güç bizi bölemeyecektir, yıkamayacaktır.

 

BİZİM YOLUMUZ, TEVAZUUNUN, BİRLEŞTİRMENİN YOLUDUR

Ayrı görme gel şu insanı, ayrılık insanın özünde olur . Bizler, kusur arayan değil, kusur kapatan bir anlayışla görev yapmaya talip olduk. Yeni yüzlerle yeni bir heyecanla, yeni bir coşkuyla, 14 Ağustos 2001’de, binlerce yıllık tarih birikimi ve tecrübesini kuşanmış, AK Parti’nin 7. Olağan Kongresinde, İl Başkan Adayı olarak karşınızda bulunmak, benim için büyük bir gurur ve onurdur. İnanmış, adanmış bir ömürle, azamet ve tevazuuyla, İslam’ın savunuculuğunu üstlenmiş, dünya liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın, Kırıkkale’de temsilcisi olmak bizlere, tükenmeyen enerji ve bitmeyen bir güç katmaktadır. Bizim yolumuz, birlik ve beraberliğin yoludur. Bizim yolumuz, sevgi ve kardeşliğin yoludur. Bizim yolumuz, kucaklaşmanın ve paylaşmanın yoludur. Bizim yolumuz, tevazuunun, birleştirmenin yoludur. Bizim yolumuz, Kırıkkale’mizin yoludur. Bizim yolumuz, Recep Tayip Erdoğan’ın yoludur. AK Parti’nin, bu AK Teşkilat’ın, alnı ak, yüreği ak, bahtı Ak Kadınları Sizden aldığımız güçle, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın, bir adım arkasında yılmadan, sizlerle birlikte ilerlemeye devam edeceğiz. 

HALKIMIZ, BAŞARIYI ÇOK İYİ TAKDİR EDİYOR

AK Parti Kırıkkale İl Teşkilatı olarak, milletimizin hayır dualarıyla çıktığımız bu yolda, milletimizin feraseti için var gücümüzle çalışacağız.  Bizler bu yola samimiyetimizle birlikte, tüm benliğimizi koyduk. Bu inanç ve gayretle, teşkilatımızı başarıdan başarıya koşturma arzusunda olacağız. Sadece bize oy verenlerin, bizi destekleyenlerin değil, bütün Kırıkkale’nin hizmetkarı olacağız. Halkımız, başarıyı çok iyi takdir ediyor. AK Parti’miz, kurulduğu günden bu yana, ülkemizin dört bir yanına büyük hizmetler etmiş bir partidir.  Ancak, kafamızın içiyle ve gönül dünyamızla uğraşanlar, maalesef bu başarıyı kabul edemiyorlar. Hâlbuki bu başarı, ülkemiz için, Milletimiz için. Biz önünde eğildiğimiz milletimize karşı, sevgi ve muhabbet besliyoruz. Partimizin farkı da budur. Bu anlayışla, Biz bölgesel milliyetçilikten uzak, her türlü ayrımcılığı reddeden bir düşünce ve Kırıkkaleli olmakla övünen bir anlayışla yola çıktık. Bizden önceki dönemlerde, teşkilatımızın bütün kademelerinde görev almış, dava arkadaşlarımızı, buradan bir kez daha muhabbetle selamlıyorum. Ebediyete uğurladığımız, teşkilat mensuplarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Bu dava Ak’tır, bu dava haktır, bu dava Çanakkalede ,15 Temmuzda şehit ve gazilerin kanlarını yerde bırakmayanların davasıdır” dedi.

 

İŞTE YENİ YÖNETİM

Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan’ın il yönetiminde Melike özbayramoğlu Narin, Sema Demir,  Döne Altınok, Selma Varankaya, Züleyha Ok Davarcı, İrem Nur Özer, Özden Temoçin, Rabia Özaydın, Özlem Tanışık Acar, Esra Cebeci, Hüseyin Günay, Haluk Ercan, İshak Gencer, Şeref Akbal, Bahadır Kılıç, Turan Duruyürek, Harun Oğuz, Engin Pehlivanlı, Hakan İlhan, Kalender İbiş, Pevril Altın, Hüseyin Ceylan, Ahmet Uçan, Tarım Erdal, Hüseyin Özçelik, Emre Baştuğ, Cahit Çiçek, Burak Özçam, Lokman Sefa Kaplan, Haydar Akay, Adem Yılmaz, Hakan Şahingöz, Tarık Kılıç, Fatih Köksal, İsmail Yaman, İsmail Kalkan, Resul Doluca, Murat Kılıç. Büyük kongre delegeliklerine ise Mustafa Kaplan, Mehmet Saygılı, Murat Çaykara, Nebahat Erkök ve Nuh Dağdelen getirildi. Haber: Mehmet Erkoç


Kaynak / Editör: Haber Merkezi - admin Okunma 796

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SiyasetHaberleri

Basının rolü asla unutulmamalıdır
Özkan’dan seri ziyaretler
Bu hain saldırı; ‘birlik ve beraberliğimize yapıldı’
Önce Biz memleketimizi sevmeliyiz
81 İl’de seçime gireceğiz
Çelebi: “Cumhur İttifakı'nın Destekçisiyiz”
Her daim ulaşılan vekil olacağız
Usta öğreticiler için TBMM’de önerge

Diğer Haberler

Vali Haktankaçmaz okullarda incelemelerde bulundu
En az 2 bin işsize iş imkanı sağlayacağız
750 personel sahada görev yaptı
Dedeler ve torunlar bu yarışmada buluştu
Esnafın geliri yüzde 80 oranında düştü
Öğrencilere ücretsiz sinema gösterimi
Park anketi sonuçları belli oldu
"Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi"
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Ali Kaybal

Ali_Kaybal MERHABA

08.01.2021 14:20:05

Yeni bir sayfa Yeni bir gün Ve Gazete Yenigün ok..

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
CUMHURİYET MEYDANINDA SİLAHLI SALDIRIKırıkkale’nin en işlek caddesi Cumhuriyet Meydanında kimliği belirsiz..
En Çok Okunanlar
Her türlü afete hazırlıklı olmalıyız Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında hazırlanan Kırıkkal.. Mobil müze Kırıkkale’ye geliyor Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından, &Cce.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,88Yazılım - Web Aksiyon