Bugün - 25 Ocak 2021 PazartesiKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Kaplan mazbatasını aldıGeçtiğimiz hafta gerçekleşen 7. Olağan İl Kongresinde Ak Part..
Kırıkkale toplum akademisi

KIRIKKALE BELEDİYESİ VE KOP İŞ BİRLİĞİ İLE TOPLUM AKADEMİSİ ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR 

Kırıkkale Belediyesi ve KOP iş birliği ile toplum akademisi yapılan çalışmalar kapsamında Kadınların mesleki gelişimlerinin artırılarak istihdamını sağlamaya yönelik faaliyetlerin yürütmeye devam ediyor.

Yaşam Haberi - 24 Aralık 2020 Perşembe

(19:24)

KIRIKKALE BELEDİYESİ VE KOP İŞ BİRLİĞİ İLE TOPLUM AKADEMİSİ ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR 

Kırıkkale Belediyesi ve KOP iş birliği ile toplum akademisi yapılan çalışmalar kapsamında Kadınların mesleki gelişimlerinin artırılarak istihdamını sağlamaya yönelik faaliyetlerin yürütmeye devam ediyor. Madde bağımlısı gençlerin rehabilite edilerek topluma kazandırılması ve madde kullanımının önüne geçilmesi için bilinçlendirme faaliyetlerinin yürütülmesi amaçlarına uygun olarak hazırlanan programlar devam ediyor.

 

MAHALLE KONAKLARINDA ÇALIŞMA

 

Kırıkkale Belediyesi ve KOP iş birliği ile toplum akademisi çalışmaları aralıksız devam ediyor.  Pandemi süresinde de devam eden çalışmalar pandemi kuralarına uyularak gerçekleştiriliyor.  4 Mahallede bulunan konaklarda gerçekleştirilen çalışmalar yakın zamanda online olarak gerçekleşeceği açıklandı.  Ocak ayında başladığımız proje faaliyetlerine başladıklarını belirten  Proje Koordinatörü Nezahat Bakır, "Covid-19 sebebiyle Mart-Nisan-Mayıs itibariyle ara vermek zorunda kaldık, eğitim kurs ve kültürel faaliyetleri yapamadığımız bu süreçte Toplum Akademisi gönüllüleri ile Mahallelerimizde maske, dezenfektan dağıtımı gerçekleştirip Covid-19 bilgilendirme çalışmalarında bulunduk. Haziran ayı ve normalleşme ile birlikte faaliyetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz" diye konuştu

 

KAYITLAR DEVAM EDİYOR

Covid19 öncesi , Tüm ortakların katılımı ile  Kırıkkale Konaklarında proje koordinasyon toplantısı yapıldığını belirten Bakır, "Proje  ortaklarımız kurumlarında ziyaret edilerek Mahalle Konakları, Toplum Akademisi Eğitim programı tasarlandı. Haftalık, Aylık, Yıllık çalışma programları hazırlandı. Mahalle Konakları ile ilgili yeni hibe programları çalışmaları devam etmekte olup var olan eğitim ve kurs programlarımıza halen kayıtlarımız devam etmektedir. KOP İdaresi Kırıkkale Toplum Akademisi projemiz Kırıkkale Belediyesi tarafından 2019 yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programında yer alan tedbirler, 2019 KOPSOGEP başvuru rehberinde yer alan toplumsal bütünleşme, kültürel adaptasyon, sosyalleşme, istihdam ve Kırıkkale İli özelinde yer alan Kadınların mesleki gelişimlerinin artırılarak istihdamını sağlamaya yönelik faaliyetlerin yürütülmesi, Madde bağımlısı gençlerin rehabilite edilerek topluma kazandırılması ve madde kullanımının önüne geçilmesi için bilinçlendirme faaliyetlerinin yürütülmesi amaçlarına uygun olarak hazırlanmıştır” sözlerine yer verdi.

 

EĞİTİM KURSLARI

Bakır açıklamasının devamında, "Başvuran kuruluş Kırıkkale Belediyesinin 4 mahallede ( Kaletepe, Sanayi, Aşağı Mahmutlar, Selim Özer) projeye tahsis ettiği müstakil evlerde ortaklarımız ; İl Emniyet Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü ve KOSGEB İl Müdürlüğüyle birlikte 4 mahallede kurulacak Toplum Akademileriyle ev kadınlarına, engelli gençlere, suça sürüklenen 45 çocuğa, sığınma evlerinde kalan 100 kadına, eşinden ayrılmış genç kadınlara, madde bağımlısı 75 kişiye kişiye en güncel ve ihtiyaca yönelik beceri ve mesleki eğitim kursları, modülleri , aile birliği eğitimleri, sosyal dahil etme, sosyo-kültürel entegrasyon, istihdam artırıcı faaliyetler gerçekleştirilecektir. KOP İdaresi Kırıkkale Toplum Akademisi; sürdürülebilir bir merkez haline gelerek KOP İdaresi illerinde örnek teşkil edecektir, ayrıca KOP İdaremizin 2018 yılında gerçekleştirdiği Sosyal Projeler Çalıştayında belirtilen sosyal kalkınma eksikliklerini önemli oranda azaltarak yaşam kalitesine ve dolaylı olarak bölgesel kalkınmaya ivme kazandıracaktır"  şeklinde konuştu.

 

DESTEK VEREN KURUMLAR

Bakır, "Nihai olarak KOP İdaresi Kırıkkale Toplum Akademisi ile KOP Bölgesi’nin toplumsal bağlamda kalkınmasına yönelik önemli bir girişimde bulunulduğu ve geleceğe yönelik olarak, yalnızca KOP Bölgesi’nin değil Türkiye’nin tamamına yönelik ulusal bir kalkınma modeli geliştirilmesine katkı sağlayacağı umulmaktadır.  Kırıkkale Belediyesi,  Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğüne  ,Kırıkkale İl Müftülüğüne  Aile Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne, İŞKUR İl Müdürlüğüne, Halk Eğitim Müdürlüğüne  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne  destek ve katkılardan ötürü çok teşekkür ederiz." dedi. Haber: Mehmet Erkoç

 


Kaynak / Editör: Haber Merkezi - admin Okunma 1491

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


YaşamHaberleri

Cennet Bahçe’de canlı müzik keyfi
Küçük kızının yardımıyla okuma yazma öğreniyor
Baran ailesinin acı günü
Kırıkkale depreme hazır mı?
Ülkü ocaklarından kolluk kuvvetlerine salep ve helva ikramı
Kızılay Keskin temsilciliği yüzleri güldürüyor
Yetiştirme yurdundan nikah masasına
Kadir Gecesini Bir Ömre Bedel Yapalım

Diğer Haberler

Zayıflamak için başladı dünya üçüncüsü oldu
Denetim ekiplerinin faaliyetleri değerlendirildi
Emeklilere 927 konutluk TOKİ
Büyüyünce trenci amca olacağım
Dağdelen'in Covid-19 testi pozitif çıktı
Kırıkkale dezenfekte ediliyor
YHT bu yıl hizmete alınacak
1 ayda 307 konut satıldı
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Ali Kaybal

Ali_Kaybal MERHABA

08.01.2021 14:20:05

Yeni bir sayfa Yeni bir gün Ve Gazete Yenigün ok..

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
CUMHURİYET MEYDANINDA SİLAHLI SALDIRIKırıkkale’nin en işlek caddesi Cumhuriyet Meydanında kimliği belirsiz..
En Çok Okunanlar
Her türlü afete hazırlıklı olmalıyız Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında hazırlanan Kırıkkal.. Mobil müze Kırıkkale’ye geliyor Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından, &Cce.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,30Yazılım - Web Aksiyon