Bugün - 15 Ocak 2021 CumaKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Jandarma yapay zeka ile olayları aydınlatıyor Son bir yıldır KAFES ve KEP yapay zeka programlarını kullanan Kırıkkale İl ..
Esnafa sevindirici haber

Kırıkkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Süleyman Köstekli, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu'nun başvurusu üzerine Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile 23 Banka ve 30 finansal kuruluş arasında protokol imzalandığını söyledi.

Ekonomi Haberi - 28 Kasım 2020 Cumartesi

(13:27)

Kırıkkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Süleyman Köstekli, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu'nun başvurusu üzerine Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile 23 Banka ve 30 finansal kuruluş arasında protokol imzalandığını söyledi.

 

23 BANKA VE 30 FİNANS KURULUŞ İLE ANLAŞMA

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu'nun başvurusu üzerine Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile 23 Banka ve 30 finansal  kuruluş arasında protokol imzalandığını belirten Kırıkkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Süleyman Köstekli, "Anlaşma ile esnaf ve sanatkarlarımıza 23 banka ve 30 finans kuruluş ile ticari borçlarını yeniden yapılandırılması imkanı sağlandı" diye konuştu.  Yapılan anlaşma ile ilgili yazılı bir açıklama yapan KESOB Başkanı Süleyman Köstekli, Banka ve finans kuruluşlarına olan borçların yeniden yapılandırılma koşullarını maddeler halinde şöyle açıkladı. Yapılandırma dönemine ilişkin en uzun vade 24 ay olabilecek, vade sayısı, esnaf ve sanatkârımızın talebine ve ödeme imkanına göre ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından belirlenecek. En fazla 12 aya kadar anapara ve faiz ödemesiz dönem verilebilecek, ödemesiz döneme ilgili banka veya finans kuruluşu karar verecektir.

 

İKİ KEZ REVİZE ŞANSI

Faiz oranı, esnaf ve sanatkârımızın talebine göre sabit veya değişken olabilecek. Banka veya finansman kuruluşu, yapılandırılan tutarın yüzde 1'ine kadar komisyon alabilecek. Tüm yeniden yapılandırma işlemleri Türk Lirası olarak  gerçekleştirilecek, döviz bazında yapılandırma yapılmayacak. Yapılandırılan tutarın en az yüzde 10'unun ödenmesi ve taksitlerin ödeme süresinin geciktirilmemesi koşuluyla kalan tutar için bir kez daha ödeme planı revize edilebilecek. Revize işlemi en fazla iki kez yapılabilecek, revize edilmiş  vade, toplamda 72 ayı geçemeyecek. Bankalara ve/veya finansman kuruluşlarına borcu olan esnaf ve sanatkârlarımız, yeniden yapılandırma için en fazla borcun olduğu banka veya finansman kuruluşuna başvuru yapacak.

 

YENİDEN YAPILANDIRMA

Banka ve finans kuruluşlarına olan borçların yeniden  yapılandırılması ile ilgili detaylı bilgiler, borçlu olunan banka veya finans kuruluşundan alınabilecek. En fazla borç bulunan banka veya  finans kuruluşunun başvuruyu kabul etmemesi halinde borç tutarı açısından ikinci sıradaki banka veya finans kuruluşuna başvuru yapılabilecek, 3 banka veya finans kuruluşundan 2'sinin başvuruyu kabul etmemesi halinde yapılandırma yapılamayacaktır. Esnaf ve sanatkârımızın, yapılandırma başvurusundan önce  herhangi bir banka ve/veya finans kuruluşu tarafından başlatılmış  yasal takipler sonucu satış günü alınmış olması, İhalenin feshi  davasının devam ediyor olması, Borcun icra taahhüdüne bağlanmış olması, Tasarrufun iptali davasının devam ediyor olması, şeklinde kararlar alınmış olması, yeniden yapılandırma başvurusu yapmaya engel  değildir. Başvuru yapılan banka veya finans kuruluşu, söz konusu  işlemlerden feragat edebilir veya başvuruyu kabul etmeyebilir” dedi. Haber: Mehmet Erkoç


Kaynak / Editör: Haber Merkezi - admin Okunma 489

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EkonomiHaberleri

SİLAH İHTİSAS OSB BÜYÜK KATKI SUNACAK
Silah OSB’de savunma sanayi firması kurulacak
428 bin dekar arazide süne tespit edildi
KIRIKKALE’DEN YURTDIŞINA 10 MİLYON MASKE
Tüketici hakem heyeti 64 dosyayı karara bağladı
İş dünyasına engel yok
Ahılı Köyünde Elma Hasadı
20 metrekare dükkandan dünyaya ihracat yapıyor

Diğer Haberler

Kırıkkale’de hububat hasadı başladı
Kore Gazisi İhsan Samur’a Son Görev
Lider 1 attı 3 aldı
Kadınlardan ''başka bir dünya mümkün'' çağrısı
Meteorolojiden Kuvvetli Fırtına uyarısı
Cumhuriyet varlığını sonsuza kadar devam ettirecek
Hac müracaat tarihleri belli oldu
MUTLULUĞUNUZ HÜZNE DÖNÜŞMESİN
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Ali Kaybal

Ali_Kaybal MERHABA

08.01.2021 14:20:05

Yeni bir sayfa Yeni bir gün Ve Gazete Yenigün ok..

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
MHP’den köylere çıkarmaMilliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, Yahşi..
En Çok Okunanlar
TOBB Meslek Lisesi inşaatında sona doğru Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odasının girişimleriyle TOBB tarafından Keskin&.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,17Yazılım - Web Aksiyon