Bugün - 16 Ocak 2021 CumartesiKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Jandarma yapay zeka ile olayları aydınlatıyor Son bir yıldır KAFES ve KEP yapay zeka programlarını kullanan Kırıkkale İl ..
Her şey daha güzel bir Yahşihan için

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından bu zamana kadar geçen 18 aylık çalışma sürecinde yapılan hizmetleri sıraladı.

Güncel Haberi - 11 Ekim 2020 Pazar

(13:11)

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından bu zamana kadar geçen 18 aylık çalışma sürecinde yapılan hizmetleri sıraladı. Alt ve üst yapı çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürüldüğünü belirten Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, tek düşüncelerinin Yahşihan’ın daha yaşanılabilir bir ilçe haline gelmesi olduğunu, bunun içinde gece gündüz çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.  

 

ÇEVREYE VERDİĞİMİZ RAHATSIZLIKTAN DOLAYI ÖZÜR DİLERİZ

Başlanan alt yapı çalışması ile birlikte Yahşihan İlçesinin en az 100 yıl boyunca altyapı sorunu yaşamayacağını belirten Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, altyapının 232 bin 938 metre olacağını ve toplamda 73 milyon liraya mal olacağını belirtti. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz konuşmasının devamında; “Söz verdiğimiz gibi ilçemizin altyapı çalışmalarına kurban keserek Haziran ayında başladık. Bu süre içerisinde büyük bir sabır ve anlayışla çalışmalarımızın tamamlanmasını bekleyen ilçe sakinlerimize teşekkür ediyorum. Çalışmalarını büyük bir titizlikle yürüten Belediye ekiplerimiz, başlatılan çalışmaları beş yüz günde tamamlayarak ilçemizde altyapı alanında büyük bir sorunu çözüme kavuşturacak. İlçemizi güzelleştirmek adına çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Bugün susuz kalmalarına binaen 2 sene sonra ya da 500 gün sonra asla susuz kalmayacaklar. Bugün Yahşihan'a yaptığımız altyapı hizmetleri Yahşihan'ın 100 yılını kurtaracak. O yüzden biraz daha sabırlı olmamız lazım. Suyu olmayanlara itfaiye ekiplerimiz tarafından direkt suyu ulaştırıyoruz” dedi.

 

YÜZDE 50’SİNİ BİTİRDİK

Türkyılmaz, “Ekim ayı itibari ile altyapı iş kapsamında, 146.000 metre içme suyu hattı, 48.000 metre kanalizasyon hattı ve 12.000 metre yağmursuyu hattından 70.600 metre içme suyu hattı, 34,450 metre kanalizasyon hattı ve 5.050 metre yağmursuyu hattından toplamda yüzde 49.70 oranında gerçekleşme oldu. Allah izin verirse tüm planımızı yaptık Yahşihan’ın her tarafını altyapı bittikten sonra sıcak asfalt yapacağız. Altyapıdan bunalmış olan hemşehrilerimizden de özür diliyor ve biraz daha sabırlı olmalarını önemle rica ediyorum.”

 

GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZE KATIYORUZ

“Geldiğimizden bu yana gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümü ve Fen İşleri Müdürlüğü’nü kurarak göreve başladık. Bunlar isim olarak vardı ama atıl vaziyetteydi. Şu anda Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümü ve Fen İşleri Müdürlüğü’nün yeni binasının inşaatı devam ediyor. Binalarımız 1 Ocak 2021 tarihi itibari ile ilçemizin hizmetinde bulunacak ve yakın zamanda yeni yerlerine taşınacaklar. 15 Temmuz Şehidimiz Aydın Çopur adına bir park yaptık. Eski belediye başkanlarımızdan Şefik Güneşer adına yapmış olduğumuz bir parkımızın inşaatı devam ediyor. 29 Ekim’e yetiştirip açılışını yapacağız. Doğanlık mahallesine Hazım Kutay Parkı için 4 projemizi halk oylamasına sunduk. En çok oy alan park projesini bölgemize en kısa zamanda yapacağız. Yahşihan Merkez’de bulunan Cuma pazarının hemen üst tarafına Gazi İsmail Erkoç parkı yaptık. Ayrıca Hacıbey Mahallesi’ne yapılacak olan Şehit Vedat Kutluca Parkı için en kısa zamanda çalışmalara başlanacağının müjdesini vermek isterim. Belediyemiz Garaj Amirliğinin bulunduğu kısma mesai arkadaşlarımızın öğle arasında güzel zaman geçirebilecekleri, muhabbet edip çay içebilecekleri bir mekân oluşturduk. Aynı zamanda bu parkın özelliklerinden biriside belediyemiz Garaj Amirliği tarafından hazırlanan kamelyalar, salıncaklar, kedi evleri ve köpek evlerinin sergilendiği bir fuar alanıdır. Tüm hemşehrilerimizin bu alanı görmelerini diliyorum. Yahşihan’ımıza ayrı bir güzellik katan parklarımızı en kısa sürede bitirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunmak için sabırsızlanıyoruz”

 

YAHŞİ MASA KESİNTİSİZ HİZMET SUNUYOR

Vatandaşlarımıza eksiksiz hizmet sunabilmek, istek ve şikâyetleri daha hızlı sonuca kavuşturabilmek için danışmanlık hizmeti başlattık. Vatandaşlarımızın sorunlarını, istek ve şikâyetlerini daha hızlı sonuca ulaştırmak için “Yahşi Masa” isimli bir birim oluşturarak danışmanlık hizmeti vermeye başladık. Yahşihan halkıyla günün her saati bire bir görüşerek, gelen istek ve talepleri ilgili birim müdürlerine iletiyor ve kesintisiz bir hizmet sunuyoruz. Ayrıca Yahşi Masa’ya bağlı olan Whatsapp İhbar Hattı ile hiç vakit kaybetmeden sorunların çözüme kavuşturuyor.

 

TAZİYE EVİ KIRIKKALE’DE BİR İLK

Yahşihan Aile Mezarlığına yaptığımız İmam Buhari Taziye Evi Kırıkkale’de bir ilk. Cenazesi olan vatandaşlarımız gelip buradan hizmet alabiliyor. Mevcut bir cenaze defin işleminin ardından vefat eden kişinin yakınları tarafından kullanılan İmam Buhari Taziye Evi ilçemiz için büyük bir avantaj oldu. Mezarlığımız içerisinde hem Kadınların hem erkeklerin ayrı ayrı kullanabilecekleri erkeklere ve kadınlara özel odaları bulunan taziye evimizde 2 adet lavabo, abdesthane, kadınlara ve erkeklere özel taziye odaları, Gasil hane, 3 Adet personel odası ve çay ocağı bulunmaktadır.

 

 

3 ARAÇ DAHA ALDIK

“İlçemiz meydanında Milletvekilimiz Sayın Halil Öztürk’ün de katılımı ile araç tanıtımı gerçekleştirdik. 16 ay gibi bir sürede 30 araç temininde bulunduk. Bunların çoğu hibe olarak belediyemize dâhil edildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığından hibe olarak aldığımız araçlarımız var. Bir tane de belediyemiz öz kaynakları ile aldığımız bir aracımız mevcut. En son 30 aracımıza 2 kamyon ve 1 araç daha dâhil ettik. İnşallah 5 yılın sonunda ilçemizde araç sıkıntımız kalmayacak. Belediyemizin yeni hizmet araçları hepimize hayırlı uğurlu olsun”

 

31 ARALIK 2020 TARİHİNDE ZAM GELİYOR

“Yahşihan Belediyesi olarak verimliliği artırabilmek için Cumartesi günü nöbetçi çalışanlar ve vardiyeliler haricindeki arkadaşlarımızı idari olarak izinli sayacağız. İkinci müjdemiz de, 31 Aralık 2020 itibariyle belediyemizde çalışan hiçbir çalışanımız sendikasız kalmayacak. Üçüncü müjdemiz ise bütün çalışanlarımız asgari ücretin üzerinde bir ücret alıp, yasal haklarının hepsinden yararlanacaklar. Dördüncü ve son müjdemiz ise belediye bünyesinde çalışan personellerimiz için yemekhane kuracağız.”

 

ÇÖP KONTEYNERLERİ YENİLENDİ

“İlçe merkezinde ihtiyaç duyulan bölgelere ve çeşitli nedenlerle yıpranmış olan çöp konteynerlerinin yerine yenileri yerleştirildi. Paslanmış, tekerlekleri düşmüş, kapakları kapanmayan, boyaları yıpranmış ve görüntü kirliliğine neden olan eski çöp konteynerler, Belediyemiz Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından yerlerinden alınarak yerlerine yenileri konuldu. Yeni çöp konteynerlerini ilçemizin birçok caddelerine ve sokaklarına yerleştirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunmaya devam ediyoruz. İlk etapta kullanım sırasında eskiyenler, yıprananlar ve delinenler başta olmak üzere konteyneri yenileri ile değiştirdik. Yenisi ile değiştirdiğimiz eskiyen, tamir, bakım ve boyama işlemleri tamamlanan konteynerler tekrar hizmete sunulmak üzere yerlerine bırakılırken, tamiri mümkün olmayanlar yenileri ile değiştirildi. Tek gayemiz Yahşihan’ımıza daha iyi hizmet etmek. Hep birlikte daha temiz bir Yahşihan için çalışmalarımıza devam edeceğiz”

 

BAYRAKTEPE’DE AYDINLATMA FAALİYETE GEÇTİ

 “Bayraktepe Mahallesinde Newkale ve Waw Konutlarını bağlayan yol üzerinde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Belediyemizin geçen sene bulunduğu girişimlerle, EnerjiSA Müdürlüğüne proje kapsamında aldırılan Bayraktepe Mahallesi aydınlatmaları faaliyete geçirilmiştir. Bayraktepe Mahallesinde yüksek katlı konutların bulunduğu bölgede Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından çeşitli çalışmalar yürütülmektedir. Bunlar; altyapı temiz su hattı, altyapı kanal hattı, kilit taşı, yol bordürleri, yol kenarlarından yürüyüş yoluna dökülen toprakların temizlenmesi, çevre düzenlemesi, çınar ağaçları dikimi ve aydınlatma direkleri inşası çalışmalarıdır. Belediyemizin geçen sene bulunduğu girişimlerle, EnerjiSA Müdürlüğüne proje kapsamında aldırılan Bayraktepe Mahallesi aydınlatmaları faaliyete geçirilmiştir. Yapılan tüm çalışmalarımız ile bölgemiz daha modern bir hale kavuşacak. Çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz”

 

600 METREKARELİK TÜRK BAYRAĞIMIZ BAKIMA ALINDI

“43 ilin geçiş güzergâhında yer alan ilçemizde yapılmış olan 600 metrekarelik dev Türk bayrağı, bakım ve onarımdan geçirildi. Özellikle kara yolu ile seyahat edenlerin rahatlıkla görebileceği bir konumda yer alan ve 14 bin parke taşı ile özel beton kullanılarak yapılan bayrağın rengi zaman içerisinde çevresel faktörler dolayısıyla soldu. Bunun üzerine belediyemiz, bayrağın yeniden kırmızı-beyaz renklerine boyanması için çalışma başlattı. Öncelikle alanda çevre düzenlemesi yapıldı ve özel olarak temin edilen boya ile dev Türk bayrağı eski canlı görünümüne kavuşturuldu. Bu işlem için yaklaşık 250 kilogram boya kullanıldı”

 

MEZAR TAŞI YAZILARI YENİLENDİ, YÜRÜYÜŞ YOLU YAPILDI

“İlçemiz aile mezarlığında deforme olmuş ya da silinmiş mezar taşları, Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipleri harekete geçirdi. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı personellerimiz deforme olmuş mezarlarda iyileştirme çalışması yapıyor. Mezar yerlerinin belirlenmesi için çevrede temizlik çalışması yürüten ekipler, tespit edilen mezar taşlarında silinen ve deforme olan alanları okunur hale getirdi. Yenişehir kavşağından ilçemiz merkezine doğru uzanan yolda yaptığımız yürüyüş yolu, peyzaj ve ağaçlandırma çalışmaları ilçemizin görünümüne güzellikler kattı”

 

TEDBİRLERE UYMA ŞARTI İLE TOPLANTILAR YAPIYORUZ

“Koronavirüs tedbirlerine uyma şartı ile halk gününde vatandaşlarla bir araya gelerek, sorunları dinliyoruz. Halk günü uygulaması vasıtasıyla vatandaşlarla iç içe olmak istiyoruz ve onlardan hiç kopmamaya çalışıyoruz. İlk gün söylediğimiz gibi. Her yerdeyiz, gönüllerdeyiz. Vatandaşı ayağımıza çağırmıyoruz. Koronavirüs tedbirlerine uyma şartı ile vatandaşlarımızın ayağına gidiyoruz. Dertlerini dinliyor, taleplerini alıyoruz. Toplantılarda her kesim vatandaşla ilgileniyoruz. Vatandaşla her fırsatta bir araya gelmeye çalışıyor, bizlere ulaşma noktasında hiçbir vatandaşın mağdur olmaması için zaman zaman halk günleri düzenliyoruz. Vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için elimizden geleni yapıyoruz. Gördüğümüz her çocuğumuza kitap hediye ederek, okuma alışkanlığı kazandırmak adına uğraş veriyoruz.”

 

ÖĞRENCİLERE TABLET DESTEĞİ VERDİK

“Kaymakamımız Sayın Ender Faruk Uzunoğlu ile birlikte Pandemi döneminde uzaktan eğitime katılamayan çocuklarımıza tablet hediye ettik. İlçe kaymakamlığı tarafından tespit edilen öğrencilere kaymakam bey ile beraber gidip destek olmaya çalıştık. Bu proje kapsamında, Yahşihan Belediyesi olarak aynı zamanda yardım kaynak kitapları, okumak için hikâyeler ve romanları hediye ettik. Lütfen kitap okuyalım, okutalım. Devletimizin ve milletimizin yanında olan vatandaşlarımızdan da kampanyamıza destek vermek isteyen olurlarsa kaymakamlığımıza, belediyemize veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat etmeleri durumda, ihtiyaç sahibi öğrencilerimize tabletler teslim edilecektir. Ayrıca karşılaştığımız her çocuğumuza kitap dağıtmaya devam ediyoruz. Geleceğimizi teminatı çocuklarımızı yalnız bırakmayacağız”

 

DENETİMLER GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

“İçişleri Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda, ilçemizde Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında sürekli olarak denetimler gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda Kaymakamımız Sayın Ender Faruk Uzunoğlu ile birlikte vatandaşlarımızı Covid-19’a karşı dikkatli olmaları konusunda tek tek bilgilendiriyoruz. Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için önemli. Lütfen kurallara riayet edelim. Maskemizi takalım, mesafemizi koruyalım, temizlik kurallarına uyalım. Koronavirüs salgınından birlikte mücadele ederek kurtulacağız”

 

HAYVAN DOSTU BELEDİYEYİZ

“Hayvan dostu Belediye olarak sokak hayvanlarına destek vererek onlara her şartlarda yardımcı oluyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden beri sokak hayvanlarına karşı imkânlar sağlıyoruz. Barınağımızı büyütüp güzelleştiriyoruz. 9 personelle sokak hayvanlarına bakıyoruz. Yaklaşık 50 tane ekmek toplama yerimiz var. Hayvanlara kısırlaştırma yapıyoruz. Hayvanların aşıları düzenli olarak yapılıyor. İşini çok iyi yapan veterinerimiz var. Personelimiz gerçekten bu işi severek yapıyor. Tüm ekibimiz hayvan sever. Kedisi ölen bir vatandaşımıza Yahşihan Belediyesi olarak yer tashih edip cenaze töreni gerçekleştirdik. Sokak hayvanlarına çok değer veriyoruz”

 

DÜZENLİ OLARAK BESLEMELER YAPIYORUZ

“Yahşihan Belediyesinde görevli Belediye Köpek Ekibimiz Amiri Seda Er tarafından organize edilen sokak hayvanları tedavileri yapıldıktan sonra yuvalandırma yapılıyor. 24 saat boyunca tüm ihbarlara gidilerek hayvanların sorunları çözüme kavuşuyor. İlçemizde mahallelerde gönüllülerin istediği noktalara Kedi evleri bırakılarak kediler için yaşam alanları oluşturuluyor. Yine gönüllülerin isteği üzerine ırmak kenarına kedi kasabası kurulması için çalışmalar sürüyor. Belediyemiz hayvanları beslemek için işletmelerden artan yemekleri toplayarak hem israfı önlüyor, hem de hayvanların karnını doyuyor. Yahşihan’a bağlı civar köyler ve kasabalarda 11 bölgedeki 300 sokak hayvanına duyarlı vatandaşların kendi gönül rızasıyla gönderdiği ve Yahşihan Belediyesinin aldığı mamalar ile sokak hayvanlarına sokağa çıkma yasağının uygulandığı dönemlerde de beslemeler yapıldı. Belediyemiz bu süreçte mama gönderiminde aracı olmayan gönüllü vatandaşlara araç desteği sağlayarak yardımcı oldu. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Ramazan Bayramında, sokak hayvanlarının yaşamlarını sürdürebilmesi için Yahşihan'ın muhtelif yerlerinde oluşturulan beslenme noktalarına mama ve yiyecekler bırakıldı. Belediye olarak ilçemizde bulunan 300 tane sokak hayvanını sürekli besliyoruz. Düzenli olarak beslemeleri yapıyoruz. Daha önce söz verdiğimiz gibi 'Pati Köy Projemiz' devam ediyor” dedi. Haber: Mehmet Erkoç 

 


Kaynak / Editör: Haber Merkezi - admin Okunma 3133

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Duyarlı ve özverili çalışmaya teşekkür
GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE KIRIKKALE BASINI
Vali Sezer Emniyetten Brifing Aldı
İşyerleri Kapanan Esnaftan Belediyeye Teşekkür
Başarı tesadüf değildir
BU KEZ DE 10 HAYVANI TELEF OLDU
K.ܒde yabancı dil paneli
Başbakan Yıldırım Kırıkkale Valiliğini ziyaret etti

Diğer Haberler

Aras İletişim Hizmete Açıldı
Sağanak yağış olumsuz etkiledi
Kırıkkale Üniversitesi MAÜB toplantısında
Buyurun yılbaşı hindisine
KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE DONDURMA İKRAMI
Aydın, Başbakan ile görüştü
KIRIKKALE İL ÖZEL İDARESİ ARAÇ KİRALAMA HİZMET ALIMI
İş dünyası olarak destekliyoruz
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Ali Kaybal

Ali_Kaybal MERHABA

08.01.2021 14:20:05

Yeni bir sayfa Yeni bir gün Ve Gazete Yenigün ok..

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
MHP’den köylere çıkarmaMilliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, Yahşi..
En Çok Okunanlar
TOBB Meslek Lisesi inşaatında sona doğru Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odasının girişimleriyle TOBB tarafından Keskin&.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 1,06Yazılım - Web Aksiyon