Bugün - 30 Eylül 2020 ÇarşambaKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Topaldede türbesi yolu asfaltlanıyorBahşılı'nın tarihiyle bütünleşen Topaldede türbesinin sel su..
KÜ 2020-2021 Akademik Yılını 5 Ekim'de açacak

Kırıkkale Üniversitesi 2020-2021 Akademik Yılı 05 Ekim 2020 tarihinde açılacak.

Eğitim Haberi - 17 Eylül 2020 Perşembe

(07:45)

Kırıkkale Üniversitesi 2020-2021 Akademik Yılı 05 Ekim 2020 tarihinde açılacak. Kırıkkale Üniversitesi senatosu, Güz dönemi KUZEM üzerinden uzaktan öğretim yöntemiyle yürütülmesine karar verdi. Ayrıca, Yıl içi sınavları; yıl içi etkinlikler, projeler, ödevler ve/veya online sınav şeklinde, uzaktan gerçekleştirileceği bildirildi.

UZAKTAN EĞİTİM

Kırıkkale Üniversitesi Senatosu tarafından yapılan açıklamada “Bilindiği gibi, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni korona virüs (Covid-19) küresel salgını, Mart ayından bu yana Türkiye’de de etkili olmaktadır. Bu nedenle 2019-2020 eğitim-öğretim yılının bahar dönemi, Türkiye’deki tüm üniversitelerde uzaktan öğretim yöntemiyle tamamlanmıştı. Yeni eğitim-öğretim yılına hazırlanırken, küresel salgın kapsamında hasta sayısında, son günlerde ciddi artışlar gözlenmiştir. Bu bağlamda YÖK, Üniversiteleri, süreç yönetimi ile ilgili olarak alacakları kararlarda, Sağlık Bakanlığının ilgili yazısını dikkate almaları hususunda uyarmıştır. Bakanlığın yazısında “2020 – 2021 eğitim ve öğretim yılının güz döneminde örgün eğitimlerde teorik derslerin mümkün olduğunda yüz yüze aynı ortamlarda bulunmaksızın uzaktan ve dijital öğretim yöntemleriyle yapılması, uygulamalı eğitimlerin zorunlu olduğu programlarda uygulamaların mümkünse ertelenmesi, ertelenmemesi durumunda kişisel koruyucu ekipmanların kullanımı sağlanarak ve gerekli tedbirler alınarak yüz yüze sürdürülmesinin önerilmesine karar verilmiştir.” denmektedir.

ÖNCELİKLE SAĞLIK, ÖNCELİĞİMİZ ÖĞRENCİMİZ

Kırıkkale Üniversitesi olarak; “Öncelikle Sağlık, Önceliğimiz Öğrencimiz ve Geleceğimiz” merkezli düşünerek hareket etmek mecburiyetinde olduğumuzun bilincindeyiz. Bir taraftan tüm paydaşlarımızın sağlıklarını korumayı hedeflerken; diğer taraftan öğrencilerimizi “Temel Mesleki Dersler, Uygulamalar, Tecrübe Aktarımı, Ölçme ve Değerlendirme” dörtlüsünde, gereği gibi mesleğe ve geleceğin Büyük Türkiye’sine hazırlama sorumluluğumuzun farkındayız. Geleceğe güçlü bireyler hazırlama açısından teorilerin, uygulamaların, yarıyıl sonu ve bütünleme sınavlarının her halükarda yüz yüze gerçekleştirmenin kaçınılmaz olduğu aşikârdır. Ancak, İl Pandemi Kurulları/ İl Umumi Hıfzıssıhha Kurullarının, Sağlık Bakanlığı ve YÖK’ün uyarıları doğrultusunda, şartların düzelmemesi veya daha kötüye gitmesi hallerinde ise tartışmasız bir şekilde derslere, uygulamalara ve sınavlara uzaktan devam edeceğimizi 11 Eylül 2020 tarihli Senato Toplantısında kararlaştırmış bulunmaktayız.

AKADEMİK YIL 5 EKİM’DE BAŞLIYOR

Senato toplantısında alınan kararlar gereği 2020-2021 Akademik Yılı 05 Ekim 2020 tarihinde başlayacaktır. Güz dönemi KUZEM üzerinden uzaktan öğretim yöntemiyle yürütülecektir. Yıl içi sınavları; yıl içi etkinlikler, projeler, ödevler ve/veya online sınav şeklinde, uzaktan gerçekleştirilecektir. Pandemi şartlarının iyileşmesi durumunda Yılsonu Sınavları ve Bütünleme sınavları seyreltilmiş koşullarda daha geniş bir takvimde yüz yüze yapılacaktır. Kötüleşmesi durumunda ise uzaktan gerçekleştirilecektir.  Tıp Fakültesi 6. Sınıf öğrencileri ve ara dönem stajyer öğrenciler gönüllülük esasına göre örgün öğretim kapsamında eğitim-öğretim faaliyetlerine devam edeceklerdir. Klinik eğitimini ötelemek isteyen öğrenci mezuniyeti için dönem uzatmayı kabul etmiş sayılacaktır. Diş Hekimliği Fakültesi tüm sınıf öğrencileri preklinik ve klinik uygulama derslerini dönemin son 6 haftasında yüz yüze yapacaklardır. Pandeminin seyrine göre, gerekirse, akademik takvim revize edilecektir” ifadelerine yer verildi.  Haber: Mehmet Erkoç


Kaynak / Editör: Haber Merkezi - admin Okunma 282

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EğitimHaberleri

Üniversitede Dil Şenliği
Rektör Aslan'dan aday öğrencilere mesaj
Benim kulübüm Yeşilay
Eğitime yeni bir vizyon kazandırıldı
Ufka Yolculuk yarışmasına İpekci Turizm’den 5 umre hediyesi
Özel Eğitim Uygulama Okulunda Yerli Malı Haftası
Karakeçili'de "Okulum Daha Renkli Daha Mutluyuz" projesi
Zafer Kiraz üniversitede konferans verdi

Diğer Haberler

Yaşam'da Kök Hücre Tedavisi Başladı
Elektrik santrallerinde üretim kesintisi
Baro Apaydın’a emanet
SUNGUR'DAN ÜST GEÇİT MÜJDESİ
Belediye çalışanlarına moral yemeği
Daha yaşanabilir bir Yahşihan için
Huzurlu bir çalışma ortamı istiyoruz
Milletvekili Öztürk'ten yeni yıl mesajı
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
Kırıkkale SYDV 1 büro görevlisi alacakKırıkkale Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde görevl..
En Çok Okunanlar
Kırıkkale’de 762 işyeri açıldı 432 iş yeri kapandı
Toplamda 7 bin 300 esnaf işyeri olan Kırıkkale’de 2020 yılının ilk 9 .. Kırıkkale’de üretilen maskeler Almanya ve Libya’ya ihra&cc.. Keskin'de öğrencilere kırtasiye yardımı Keskin ilçesinde öğrencilerin eğitimlerini eksiksiz sürd&u.. Giden canlar bizim canımız KIRIKKALE’DE SAĞLIK İÇİN, HEPİMİZ İÇİN SAHA DENETİMLERİ.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,28Yazılım - Web Aksiyon