Bugün - 30 Eylül 2020 ÇarşambaKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Topaldede türbesi yolu asfaltlanıyorBahşılı'nın tarihiyle bütünleşen Topaldede türbesinin sel su..
Kırıkkale’de güzel çalışmalara imza atacağız

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Kırıkkale’ye gelen Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün ve beraberindeki heyet Kırıkkale teşkilatı ile bir araya geldi.

Siyaset Haberi - 14 Eylül 2020 Pazartesi

(09:11)

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Kırıkkale’ye gelen Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün ve beraberindeki heyet Kırıkkale teşkilatı ile bir araya geldi. Basın toplantısında konuşan Ergün “Kırıkkale bizim çok yakinen takip ettiğimiz birebir anılarımızın olduğu bir şehir. Siyaset, ekonomi ve çeşitli alanlarda katkılar sağlayan Kırıkkale için bizlerde güzel çalışmalara imza atacağız” diye konuştu. 

BASIN TOPLANTISINA KATILDILAR

Kısa bir süre önce kurucu Kırıkkale teşkilatını atayan ve Türkiye genelinde teşkilatlanma çalışmalarını sürdürün Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) genel merkez yöneticileri Kırıkkale’de ziyaretlerde bulundu.  Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı teşkilat başkanı Nihat Ergün, seçim işleri başkanı İdris Şahin ve danışman Hasan Karal birlikte Kırıkkale’yi ziyaret etti. Deva partisi Kırıkkale İl Başkanı İsmail Oğuz Karakuş ve yöneticilerinin de hazır bulunduğu bir basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün, DEVA Partisi'nin ülke genelinde büyük başarılara imza atacağını söyledi. Teşkilatlanma çalışmalarına hız verdiklerini söyleyen Şahin, "Milletimizin sorun ve problemlerine çözüm odaklı siyaset gerçekleştireceğiz. Kırıkkale bizim çok yakinen takip ettiğimiz birebir anılarımızın olduğu bir şehir. Siyaset, ekonomi ve çeşitli alanlarda katkılar sağlayan Kırıkkale için bizlerde güzel çalışmalara imza atacağız” ifadesini kullandı.

40 YIL GEÇTİ

12 Eylül’de Kırıkkale’de buluşan Nihat Ergün, 12 Eylül Darbesini anlatarak “Bugün 12 Eylül 1980’nin üzerinden 40 yıl geçti. 40 yıl sonra Türkiye ekonomisinin kesintiye uğradığı bu günü birçok kanalda anacaklar. Tabi bu bizim geçmişimiz. 1960 yılında Türkiye demokrasisi, çok partili hayata geçtikten sonra kesintiye uğradı. İkini kesinti 1980 ihtilali oldu. 1980 ihtilalinden sonra 1997 yılında 28 Şubat gibi bir deneme ile yine hükümetin istifası ile sonuçlanan bir güç gösterisi tablosu var. Türkiye demokrasisi maalesef bu gibi müdahaleler yüzünden tam olarak rayına oturamadı. Halbuki demokrasi insan eseri bir yönetim biçimi. İnsan nasıl hastalanıyorsa demokrasi de hastalanıyor. Ama insan nasıl tedavi oluyorsa demokrasi de tedavi edilebiliyor”

 

İŞİ KENDİ AKIŞINA BIRAKMAK LAZIM

“Biraz işi kendi akışına bırakmak lazım, zorlamalar sistemi daha çok tahrip eder. Mesela 60 İhtilali olmasaydı Türkiye siyaseti bambaşka bir zeminde gelişebilirdi. Amerika’daki gibi demokratlar ve Cumhuriyetçiler eksenin bir siyasetin gelişmesi potansiyeli vardı. Demokrat Parti zaten seçimleri kaybedecekti. Ama onlar beklemeden bir darbe ile Demokrat Parti’yi uzaklaştırmak istedi. Bunun neticesinde Türkiye siyaseti karmakarışık bir hale gelmiş oldu. Yine 1980 yılında aynı şey oldu. 1971 muhtırası, 1997 yılının 28 Şubat’ı gibi müdahalelerin yanlış işler olduğunu, bir demokrasinin böyle gelişemeyeceğini herkesin kabul etmesi lazım. Önemli olan geçmişten ders almaktır. Şimdi önümüze bakmamız lazım”

 

ÇOK ÖNEMLİ BAŞARILARIMIZ VAR

‘Cumhuriyetin 100’üncü Yılını kutlayacağız’ diyen Ergün “Çok önemli başarılarımız var bu 100 yıl boyunca. Kuruluşundan bugüne kadar 100 yıl bu ülkenin ilerlemesi için kim ne alın teri döktüyse, kim emek verdiyse hepsine şükran borçluyuz. Hepsi bizim, ama 100 yıl boyunca dramatik hatalarımız ve yanlışlarımız da var her dönemde. Bu yanlışlarda bize ait ve bu milletin içinden çıkan insanların yanlışları. Bunlardan da ders alalım. Şimdi 100’üncü yılda durumumuz çokta iç açıcı değil. Çünkü siyasetimizin dili, üslubu ülkeyi ileri götürmeye uygun değil. Siyaset üretmesi gereken şeyi üretmiyor. Siyasetin ülkede barış, özgürlük, hukuk, adalet üretmesi lazım”

 

HER KURUMUN İŞİNİ YAPAR HALE GELMESİ LAZIM

“Siyasetten beklediğimiz şey bu. Siyasetin yönettiği ekonominin de iş, istihdam, yatırım, refah ve zenginlik üretmesi lazım. Peki, ekonomimiz bugün bunları üreten bir ekonomi pozisyonunda mı? Siyasetimiz kutuplaşma üretiyor, nefret diliyle konuşuyor ve gerginlik üretiyor. Siyaset barış üretemiyorsa, özgürlük üretmiyorsa işini yapmıyor demektir. Ekonomi iş üretmiyorsa, istihdam üretmiyorsa işini yapmıyor demektir. Türkiye’nin ekonomisinin ve siyasetinin yeniden yapılandırılması gerekiyor. Her kurumun işini yapar hale gelmesi lazım. Siyaseti yeniden güvenlik üreten, yeniden barış üreten bir atmosfere dönüştürmemiz lazım. Siyasetin dilini üslubunu tarzını değiştirmemiz gerekiyor”  dedi.

 

KIRIKKALE DEVA PARTİSİ HIZLI BİR ŞEKİLDE ÖRGÜTLENDİ

70 ilde DEVA Partisi İl Teşkilatlarının kurulduğunu belirten İdris Şahin yaptığı açıklamada; “Kırıkkale, bizim çok yakinen takip ettiğimiz, birebir anılarımızın olduğu, çocukluğumuzda belli bir dönem burada yaşadığımız bir vilayet. Bu nedenle hem siyasi hem sosyal alanda hem de ekonomik alanda bu ülkeye çok değerler katmış bir memlekette olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kırıkkale, Deva Partisi’nin en hızlı şekilde örgütlendiği şehirlerden bir tanesi. Kırıkkale bir köy iken daha sonra bir ilçe ve ardından da Orta Anadolu’nun üreten illerinden biri haline gelen marka bir şehir. Şuan itibariyle 70 ilde Deva Partisi İl Teşkilatları kuruldu. Yaklaşık 286 tane ilçemizde de ilçe başkanlıklarımızı oluşturduk. Karabük’ten Tekirdağ’a, Manisa’dan, Bitlis, Diyarbakır ve Şanlıurfa’ya kadar kongre süreçlerimizi de başlattık. Bir taraftan teşkilatlanma diğer taraftan kongreler. Bizde koronavirüsün el verdiği ölçüde teşkilatlarımızı ziyaret ediyoruz”

 

GÜZEL BİR BAŞLANGIÇ YAPIYORUZ

Kırıkkale siyasetine yeni bir soluk kazandırmak istediklerini dile getiren Hasan Karal ise yaptığı açıklamada, “Güzel bir başlangıç yapıyoruz. Allah’ın izni ile tek derdi bayrak, vatan ve memleket olan güzel bir hikaye yazmaya başlıyoruz. Niyetimiz hayır, İnşallah akıbetimiz de hayır olacak. Bu düşüncelerle yola çıktık. İnşallah Allah bizleri mahcup etmeyecek. Bizden sonra gelecek olan nesillere güzel bir Türkiye, hayırlı bir memleket bırakmak için uğraşıyoruz. Kırıkkale’mizin siyasetine yeni bir soluk yeni bir anlayış kazandırma istiyoruz. Bunu başaracak güç ve kudret sizlerde mevcuttur buna inanıyoruz” ifadelerini kullandı. 


Kaynak / Editör: Haber Merkezi - admin Okunma 412

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SiyasetHaberleri

Bahçeli Kırıkkale’ye geliyor
2023, 2019'DAN İYİ OLACAK
Meslek lisesi öğrencileri yüreklere dokunuyor
Sen ben yok biz olmaya geliyoruz
Yenimahalle’de vatandaşla seçim buluşması
Neye talip olduğumuzu biliyorum
Bakan Yardımcısı Büyükdede’den Vali Sezer’e Ziyaret
AK Parti’den sandık görevlilerine eğitim

Diğer Haberler

Ucuz tatlılar sağlığı tehdit ediyor
BAKKALLARDAN EVLERE HİZMET BAŞLIYOR
Uzmanından ‘sahte altın’ uyarısı
421 bin konutu kadınlar satın aldı
Memur-Sen’den Defterdar Bayraktar’a ziyaret
Vali Sezer’den İl Genele ziyaret
Bahar geldi çalışmalar hız kazandı
Bizi vatan haini gibi görüyorlardı
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
Kırıkkale SYDV 1 büro görevlisi alacakKırıkkale Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde görevl..
En Çok Okunanlar
Kırıkkale’de 762 işyeri açıldı 432 iş yeri kapandı
Toplamda 7 bin 300 esnaf işyeri olan Kırıkkale’de 2020 yılının ilk 9 .. Kırıkkale’de üretilen maskeler Almanya ve Libya’ya ihra&cc.. Keskin'de öğrencilere kırtasiye yardımı Keskin ilçesinde öğrencilerin eğitimlerini eksiksiz sürd&u.. Giden canlar bizim canımız KIRIKKALE’DE SAĞLIK İÇİN, HEPİMİZ İÇİN SAHA DENETİMLERİ.. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,17Yazılım - Web Aksiyon