Bugün - 07 Ağustos 2020 CumaKünyemizSayfalarDijital PanoReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Kırıkkale   28°°C
 
Karakeçili’de denetim Kırıkkale'nin Karakeçili ve Yahşihan ilçelerinde İçişl..
AHİKA’dan EBRD danışmanlık desteği

Ahiler Kalkınma Ajansı’nın (AHİKA), bölgede yer alan firmaların verimlilik ve kurumsallaşma çalışmalarının uluslararası organizasyonlar vasıtasıyla desteklenmesi için yapmış olduğu girişimler sonuç vermeye başladı.

Ekonomi Haberi - 13 Temmuz 2020 Pazartesi

(16:36)

Ahiler Kalkınma Ajansı’nın (AHİKA), bölgede yer alan firmaların verimlilik ve kurumsallaşma çalışmalarının uluslararası organizasyonlar vasıtasıyla desteklenmesi için yapmış olduğu girişimler sonuç vermeye başladı.

2019’DA ÇALIŞMA BAŞLATILMIŞTI

 AHİKA ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) arasında 2019 yılı sonunda başlayan görüşmeler sonucunda, Nevşehir’de imalat sanayi sektöründe üretim yapan ETTGas Ekrem Treyler Tank ve Neksan Karoser firmaları desteklenmeye uygun görüldü. Bölgede ve Nevşehir’de ilk defa EBRD Ulusal Destek Programı kapsamında danışmanlık desteği uygulanmaya başlandı. AHİKA bünyesinde yürütülen verimlilik, kurumsallaşma faaliyetleri ve desteklerinin dışında, bölge firmalarının uluslararası kuruluş ve organizasyonların destek mekanizmalarından da faydalanması hedefiyle 2019 yılında Ajans tarafından çalışma başlatıldı.

FİRMANLAR BELİRLENDİ

TR71 Düzey 2 Bölgesindeki firmaların ihracat yapmaya hazır hale gelebilmelerinin, ihracat kanallarını pazarlarını çeşitlendirebilmelerinin ve kaynak süreç verimliliği uygulamalarının EBRD tarafından desteklenmesi için EBRD ile görüşmeler gerçekleştirildi. EBRD’den alınan olumlu geri bildirimler sonrasında, Nevşehir sanayi işletmecilerine AHİKA personeli tarafından ön bilgilendirmeler yapılarak, desteklerden faydalanmak isteyen firmalar belirlendi. Ardından EBRD ile görüşmelere firma bazlı devam edilerek, bu firmaların bir analist tarafından ziyaret edilmesi sağlandı. AHİKA personeli ile birlikte firmalara ziyaret gerçekleştiren EBRD analisti, firmaların insan kaynakları kapasitesi, üretim hacmi, iştigal ettiği sektör, bilanço gerçekleşmeleri gibi farklı açılardan fiziki, teknik ve mali uygunluklarını yerinde inceledi.

KOORDİNASYON VE İŞBİRLİĞİ

Yapılan inceleme ve görüşmeler neticesinde Nevşehir’de imalat sanayi sektöründe üretim yapan ETTGas Ekrem Treyler Tank ve Neksan Karoser firmaları EBRD Ulusal Destek Programı kapsamında desteklenmeye uygun görüldü. Firmaların çeşitli yönlerden kurumsallaşma kapasitelerine, kaynak ve süreç verimliliği uygulamalarına yönelik yatırım gerektiren konularda EBRD gibi önemli ve yetkin bir fon mekanizmasının bölgede harekete geçirilmesi hedefiyle AHİKA tarafından başlatılan çalışma, ETTGas firmasında “Yalın Üretim Danışmanlığı” ile uygulanmaya başlandı. 2020 yılı içerisinde, aynı program kapsamında Neksan Karoser firmasına da EBRD tarafından destek sağlanarak, uygulama sürecine geçilecek. Bu gelişmelerle bölgede ve Nevşehir’de ilk defa EBRD Ulusal Destek Programı kapsamında danışmanlık desteği sağlanmaya başlandı. Diğer firmaların da benzer destek mekanizmalarından faydalanmaları amacıyla koordinasyon ve işbirliği çalışmaları AHİKA tarafından 2020 yılında yürütülmeye devam edilecek. Haber. Mehmet Erkoç


Kaynak / Editör: Haber Merkezi - admin Okunma 119

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


EkonomiHaberleri

Kırıkkale’de ihracat yüzde 10,2 arttı
KIRIKKALE SAVUNMA SANAYİNDE TÜRKİYE’NİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ
Yeni kriz kapıda
Kırıkkale’ye yatırım devam edecek
TR71 bölgesinde TÜFE yıllık yüzde 12,75 oldu
Bal ormanı diye yapılıyordu, büyük baş hayvanlar otluyor
'MPT-55' milli piyade tüfeği TSK'ya teslim edildi
Ekonomik güven endeksi 73,5 oldu

Diğer Haberler

Tüketici hakem heyetine 1439 başvuru yapıldı
Köprülü kavşak ocak ayında tamamlanıyor
Öztürk, vatandaşları Kurultaya davet etti
En iyisini yapmak için adayım
Eğitimde kalıcı çözümler gerek
Yahşihan’da atık yağlar toplanıyor
Kütüphanenin çalışma saatleri yeniden düzenlendi
Kırıkkale bayramlaştı
E-Gazete (Yenigün)
Yazarlar

Mehmet Erkoç

Mehmet_Erkoç Vefa gruplarına minnet borçluyuz

28.04.2020 18:41:05

İnsanlık olarak önemli bir sınav veriyoruz. Tüm d&..
Kantinlerden 1 yıl kira alınmasınKESOB Başkanı Süleyman Köstekli, salgın nedeniyle okulların martt..
En Çok Okunanlar
DELİCE’DE DENETİMLER ARTIRILDI
Delice Kaymakamı Yunus Emre Vural ve Delice Belediye Başkanı Turgut Öz.. Kurban Bayramı dolayısıyla ilçe dışından gelen bir vatandaşta yapıla.. Kırıkkale Ülkü Ocaklarından şehitlik ziyareti Kurban Bayramı dolayısıyla Kırıkkale Ülkü Ocakları Eğitim ve K&uu.. Bebek her istediğinde emzirilmelidir Dünya emzirme günü dolayısıyla açıklamalarda bulunan .. Kırıkkale'de aralarında iş insanlarının bulunduğu FETÖ davasında 6 san.. Çayırlı'nın yeni kitabı ‘Çeri’ raflarda     Kırıkkaleli genç yazar, Gökhan Çayırlı e.. Kulislerde Karadurmuş yankıları Erken seçim olasılığının dilden dile dolaştığı şu günlerde, her..
Namaz Vakitleri
Şehir
(kirikkale)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(kirikkale)
Bugün
17°°C - 28°°C
Pazar
18°°C - 29°°C
Salı
13°°C - 25°°C
Perşembe
13°°C - 25°°C

Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Dijital Pano Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,09Yazılım - Web Aksiyon